Masaż izometryczny - 30 min
Masaż stosowany przy niedowładach i zanikach mięśniowych gdzie jego zadaniem jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Masaż izometryczny stosowany jest również w celach kosmetycznych, aby zmniejszyć podskórną tkankę tłuszczową i zwiększyć tkankę mięśniową.
- Cena 30 minutowego masażu:
- empty
- 40 zł
Jedną z najbardziej popularnych odmian masażu klasycznego jest masaż izometryczny. Coraz więcej osób korzysta z tego typu rozwiązania, ponieważ zalecany jest w przypadku bardzo wielu schorzeń wywołanych zanikiem lub osłabieniem mięśniowym, a także stosowany jest w celach kosmetycznych. Zatem czym dokładnie jest wspomniany zabieg?
Masaż izometryczny wykonuje się m. in przy zanikach mięśniowych, osłabieniach, porażeniach, a jego głównym celem jest przede wszystkim zwiększenie masy i tym samym przywrócenie siły osłabionym mięśniom. Jednak ważne jest, iż jest on wykonywany bez obciążania całego organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Stosowanych jest na poszczególnych grupach mięśniowych lub też na pojedynczym wybranym mięśniu, przy napięciu izometrycznym, czyli bez zmiany długości włókien mięśniowych.
Masaż ten ma również zastosowanie w kosmetyce. Wpływa na poprawę krążenia limfy, redukuje tkankę tłuszczową, zwalcza cellulit, stanowi uzupełnienie treningu sportowego, uwydatnia mięśnie oraz dotlenia skórę przez co staje się bardziej sprężysta i odżywiona.
W jaki sposób wykonuje się taki zabieg?
Przed przystąpieniem do masażu należy zmierzyć okolicę masowana w dwóch miejscach, w celu porównania przyrostu masy mięśniowej.
- etap I przygotowawczy, który ma na celu przygotować tkanki do zabiegu, poprzez wywołanie przekrwienia, rozgrzania oraz pobudzenia receptorów.
- etap II właściwy, gdzie na napięciu izometrycznym masażysta wykonuje energiczne ruchu 15-30s, a następnie pojawia się przerwa z rozluźniającymi technikami 15-30s. Etap właściwy trwa około 6min.
- etap III końcowy, stosuje się masaż klasyczny rozluźniający, mający na celu zmniejszenia napięcia mięśni.
Wspomniany masaż wykonywany jest w trzech etapach, do których zaliczamy:
Masaż izometryczny stosuje się dwa razy lub raz dziennie, albo co drugi dzień, w zależności od celu masażu oraz fizycznego i psychicznego stanu pacjenta.
- długotrwałe unieruchomienie mięśni
- zaniki lub niedowłady mięśni
- element masażu sportowego
- nadmiar tkanki tłuszczowej
- długotrwałe noszenie opatrunku
- rehabilitacja po urazach, złamaniach
- osłabienie mięśni
- poprawa wizerunku skóry
Wskazania:
- ciąża
- choroby nowotworowe
- okres menstruacji
- całkowity brak napięcia mięśniowego
- podwyższona temperatura
- nadciśnienie
- łamliwość kości
- choroby skóry
- rany i podrażnienia
- świeże stany po operacyjne
- stany zapalne
- niewydolność krążenia
- żylaki
- stwardnienie rozsiane
- silne zmęczenie mięśni
- choroby zakaźne
- zaniki mięśni o podłożu neurologicznym